„Pamięci Włocławskich Żydów”

Jest!!! Moja nowa książka pt: „Pamięci Włocławskich Żydów” poświęcona ludziom, którzy mieszkają poza granicami naszego państwa, miasta.Ludziom, których już nie ma, bo zostali zamordowani. Ludziom, których umiłowałam całym sercem.Oddaje im mój Szacunek,Hołd,Pamięć.Są tu opowiadania oparte na faktach, historie niesamowite, mrożące krew w żyłach, są też zauroczenia ludźmi , krajobrazami, szczególnie Izraela.Przeczytacie Państwo wiersze – moje wzruszenia i empatyczne spojrzenie na los ludzi, którzy chcieli żyć…poczujecie mój strach przed Holokaustem.

Książka zawiera także „Wspominki” autorstwa, nieżyjącego już niestety, Jakuba Bukowskiego, włocławskiego Żyda, który po wojnie, jako nielicznie ocalały, przeniósł się do Danii.Obiecałam panu Jakubowi, że wydam Jego Wspominki, o ile mi się to uda. Tak czynię i bardzo się cieszę. Książkę zamykają zdjęcia, nigdzie dotąd nie publikowanekolorowe, które dostałam od moich żydowskich przyjaciół i za ich zgodą publikuję. Książka jest niejako kontynuacją książki pt: „Utkane sercem Włocławskim Żydom”.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować mojemu synowi Kamilowi, który jest autorem ciekawej okładki. Agnieszce Modrzejewskiej i Marcie Szymańskiej za korektę.Grażynie Motysia-Kopeć za dobre słowo o książce i autorce.Panu Danielowi Kryska za pomysł i rozmowy historyczne. Pani Grażynie Bukowskiej za wyrażenie zgody na publikacje tekstu Jej Taty. Wszystkim przyjaciołom i znajomym dziekuje serdecznie.Zachęcam do lektury, bo książka warta jest by ją przeczytać i mieć.

Pozdrawiam serdecznie.
Mirka.

Książkę można nabyć po skontaktowaniu się z autorką.
Mirosława Stojak: ms@zydzi.wloclawek.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje, Inne, Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.