Honorowy Medal „Powstania w Getcie Warszawskim” dla Mirosławy Stojak


Dotarła do nas wspaniała informacja!

Pani Mirosława Stojak, propagator kultury żydowskiej w naszym mieście, przyjaciel narodu żydowskiego, zwana przez nich „ambasadorem”. Otrzyma Honorowy Medal „Powstania w Getcie Warszawskim”.

Poniżej prezentujemy z wielką satysfakcją zawiadomienie o tym bardzo miłym wyróżnieniu tym bardziej że Pani Mirosława jest współ-pomysłodawczynią i współautorką naszej strony internetowej:

Stowarzyszenie Żydów Kombatantów i Poszkodowanych w II Wojnie światowej Zarząd Główny

informuje, że z okazji rocznicy bojowego zrywu, Powstania w Getcie Warszawskim, wyróżnia Honorowymi Medalami „Powstania w Getcie Warszawskim” grupę osób, którym należy się wdzięczność i uznanie za okazane nam i reprezentowanej przez nas sprawie, życzliwość, zainteresowanie i pomoc oraz za walkę w słowie i piśmie, z objawami ksenofobii, nacjonalizmu i antysemityzmu. Wśród tegorocznych kandydatów do „Medalu” Zarząd Główny Stowarzyszenia zatwierdził jednogłośnie Panią Mirosławę Stojak. Wręczenie „Medalu” nastąpi dnia 19 kwietnia 2012 roku na Uroczystym Wieczorze, który odbędzie się w Sali Teatru Żydowskiego przy pl. Grzybowskim 12 w Warszawie, początek o godz.17.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Informacje i oznaczony tagami Honorowy Medal „Powstania w Getcie Warszawskim”, Mirosława Stojak. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply