Spotkanie z młodzieżą Szkoły Samochodowej

W Zespole Szkół Samochodowych realizowany jest projekt edukacyjny „Szkoła Dialogu”. Zajęcia prowadzą trenerzy z Fundacji Forum Dialogu Między Narodami, którego celem jest poszerzanie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju.

Dnia 16 kwietnia na zaproszenie tejże Szkoły udałam się z prelekcją na temat historii włocławskich Żydów. Moim celem jest upamiętnianie obecności Żydów we Włocławku, ich wkład w życie naszego miasta. Przybliżyłam młodzieży historie życia znanych mi postaci, Żydów-mieszkańców Włocławka do 1939 roku. Opowiedziałam im o Abramku, Ernie, Hani, Lucjanie. W dużej mierze są to historie ich przeżycia Holokaust, historie tragiczne, ale także słodkie lata dzieciństwa we Włocławku, do których tak często wracają.

Młodzież Szkoły z wielkim zainteresowaniem słuchała opowieści. Po mojej prelekcji ja słuchałam o ich przygotowaniach i postępie w realizowanym projekcie.

Za zgodą szkoły przedstawiam państwu zdjęcia ze spotkania.
Mirosława Stojak

Ten wpis został opublikowany w kategorii Spotkania i oznaczony tagami Spotkanie z młodzieżą, Szkoła Dialogu. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Leave a Reply