Prelekcja poświęcona kulturze żydowskiej w ramach Projektu młodzieży z LZK

W piątek- 10 marca- o godz. 12.00 w sali kameralnej Centrum Kultury Browar B. miało miejsce spotkanie poświęcone kulturze żydowskiej.

Projekt społeczny „HiStory”- organizatorzy spotkania- działa w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Tworzy go grupa uczniów Liceum Ziemi Kujawskiej we Włocławku.

Głównym celem projektu jest edukacja i uświadamianie na temat dawnej i obecnej kultury żydowskiej naszego miasta. Kolejny, to walka z przejawiamy antysemityzmu i dyskryminacji, która wydawać by się mogło, obecnie nie istnieje.

Podczas spotkania wysłuchać można było prelekcji Pani Mirosławy Stojak na temat losów włocławskich Żydów.

Grupa planuje zorganizować wykłady na temat kultury żydowskiej – tradycji i obyczajów, wystawę oraz „Dzień Kultury Żydowskiej”, gdzie uczestnicy będą mogli zaznajomić się chociażby z kuchnią charakterystyczną dla tej kultury. Działania projektu dokumentowane są na bieżąco w mediach społecznościowych – na Facebooku i Instagramie.

Spotkanie realizowane jest w ramach Projektu Sali 6. Prób.

Tekst i zdjęcia Kinga Aneta Sroczyńska

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami Mirosława Stojak, Projekt Sali 6. Prób. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.